plikostrada.pl – zmartwychwstanie pobieraczka?

plikostrada
Jakiś czas temu pisałem o zamknięciu pobieraczka. A tym czasem światło dzienne ujrzał serwis złudnie przypominający rodzimy „produkt”, który napsuł krwi tysiącom internautów. Działania firmy znad Wisły zostały ukarane poprzez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, co w efekcie doprowadziły do rzekomego wycofania się portalu pobieraczek.pl. Ale czy do końca?

Otóż, dziś natrafiłem na serwis, który umieszczony został pod adresem plikostrada.pl. Po wejściu na stronę widzimy rzucający się w oczy napis: BEZPŁATNIE PRZEZ 14 DNI! (działanie podobne do pobieraczka – 10 dni).

Czy za serwisem ukrywają się osoby z niesławnego pobieraczka?

Na obecną chwilę ciężko to stwierdzić, gdyż:

– czytając regulamin:

Usługodawcą świadczącym Usługę jest spółka Smart Tech Connect Ltd. z siedzibą w Dubaju, Meydan Office Tower, piętro 3, P.O. Box 450676, Zjednoczone Emiraty Arabskie (zwana dalej „Usługodawcą” lub „Administratorem”).”

– ponadto:

5. Sądem właściwym do rozpatrzenia sporu pomiędzy Stronami jest sąd właściwy dla miejsca zamieszkania lub miejsca siedziby strony pozwanej.
6. Strony dopuszczają możliwość dochodzenia wzajemnych roszczeń przed Sądem Rejonowym Lublin-Zachód w Lublinie (w trybie tzw. Elektronicznego Postępowania Upominawczego).
7. Miejscem zawarcia Umowy jest miasto Dubaj w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Zważając na uderzające podobieństwo do rodzimego serwisu mogą, a nie muszą stać za tym te same osoby, bo być może ktoś chce rozpętać podobną burzę i zrobić sobie rozgłos kosztem firmy z Gdańska.

Klikając na zakładkę KONTAKT otrzymujemy lakoniczny adres e-mail (pomoc@plikostrada.pl) oraz zapewnienie udostępnia numeru telefonu.

Postanowiłem jednak bardziej przyjrzeć się nowemu serwisowi i za pomocą whois.pl wyciągnąłem dane o domenie:
plikostrada-whois

Jednocześnie sprawdzając do jakiego serwera „pobiegną” moje pakiety wpisując domenę plikostrada.pl:
plikostrada-tracert

W ten sposób dotarłem do serwera stconnect.ae. Jest to strona rzekomej firmy, która jest usługodawcą plikostrady, biorąc pod uwagę dane kontaktowe podane w regulaminie i na stronie stconnect.ae. Sprawdziłem także powyższą domenę:
stconnect-whois

Bez względu na to czy jest to kolejne posunięcie rodzimej firmy, czy celowe działanie innej, należy uważnie czytać regulaminy (nota bene data regulaminu plikostrady zbiega się z datą zamknięcia serwisu pobieraczek.pl). Faktem jest, że nikt nikomu nie zabroni korzystania z tego typu serwisów, ale ucząc się na błędach powinniśmy mieć się na baczności i mimo, że usługodawca zastrzega sobie:

Usługodawca odrzuca ofertę zawarcia Umowy złożoną przez Użytkownika, który oświadczył w formularzu zamówienia, iż nie ukończył 18 roku życia.

To przede wszystkim należy zwracać uwagę czy wasze dzieci nie próbują oszukać systemu podając nieprawdziwy wiek, by móc ściągnąć ulubioną grę? Ważna jest rozmowa i nadzór nad tym jak zachowują się pociechy surfując w necie.

Zapoznaj się z nowym wpisem:
Polski akcent plikostrady.pl

Do tematu zapewne powrócę :)

plikostrada.pl - zmartwychwstanie pobieraczka?, 9.7 out of 10 based on 9 ratings

Autor: orinek

Test mojej biografii.

orinek has written 25 articles

Test mojej biografii.

3 thoughts on “plikostrada.pl – zmartwychwstanie pobieraczka?

 1. Blekota says:

  Dla wszystkich którzy nie wiedzą co zrobić: Jedyne co możecie zrobić to zgłoście oszustwo internetowe! W przegladarce Firefox nastepujaco:
  1. Wchodzisz na plikostrada.pl
  2. Z menu w przegladarce wybierasz Pomoc
  3. Potem wybierasz Zglos oszustwo internetowe
  4. Przepisujesz kod z obrazka i klikasz Wyslij.
  P.S. Inne przeglądarki ponoć też posiadają tę funkcję. Jak będzie dużo takich zgłoszeń to google powinno zablokować w końcu ich stronę.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  1. Gurzyńska says:

   Ktoś posługuje się moimi danymi i błędnym adresem zamieszkania ja u Państw anie mam żadnego konta jest to oszustwo internetowe

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 2. Artur says:

  Witam
  Jakie to oszustwo dużymi literami jest napisany okres bezpłatny, logicznie myśląc po okresie bezpłatnym musi nastąpić okres płatny, regulamin pewnie też dopracowali. Moje pytanie gdzie tu oszustwo, nie licząc tego, że ludzią nie chce się czytać regulaminu a potem szukają winnych.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>